Główną ideą było zaprojektowanie interfejsu aplikacji mobilnej do wyszukiwania i odkrywania restauracji wegetariańskich i wegańskich. Program miał na celu pomóc użytkownikom znaleźć lokale na podstawie ich lokalizacji i zainteresowań. Poniższy projekt aplikacji mobilnej zawiera wszystkie ekrany i widoki zawierające najważniejsze funkcjonalności programu.

Klient Projekt własny
Rok 2019
projekt aplikacji mobilnej
projekt aplikacji mobilnej ikona

Design aplikacji

Projekt aplikacji mobilnej skupia się na maksymalnym uproszczeniu kroków, jakie musi przejść użytkownik, aby znaleźć odpowiednią restaurację z kuchnią roślinną. Dzięki zastosowaniu znajomych elementów interfejsu, aplikacja staje się łatwa i intuicyjna w użyciu.

projekt aplikacji mobilnej ekran główny

Ekran główny

Ten ekran pomaga odkrywać nowe miejsca w pobliżu bieżącej lokalizacji użytkownika. Duże, piękne zdjęcia pomagają aplikacji zaprezentować Ci restauracje, którymi możesz być zainteresowany. Widoczna jest także lista ulubionych kategorii, popularnych i pobliskich miejsc. Dostępne jest także filtrowanie listy restauracji, które pozwala uzyskać wyniki najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

projekt aplikacji mobilnej wyszukiwarka

Wyszukiwarka i ekran ulubionych

Dzięki wyszukiwarce można szybko znaleźć restauracje bez konieczności znajdowania ich na mapie lub wśród innych restauracji w widoku listy. Aplikacja rekomenduje również miejsca na podstawie wcześniejszych wyszukiwań i zapisanych restauracji. Możliwe jest także oznaczenie swoich ulubionych restauracji, aby nie musieć ich wyszukiwać przy każdym otwarciu aplikacji.

projekt aplikacji mobilnej widok restauracji

Widok restauracji

Każda restauracja posiada szczegółową stronę podsumowania. Widoczne tam są wszystkie ważne informacje i szczegóły, zadzwonić lub uzyskać wskazówki dojazdu do restauracji. Dostępne są także oceny, opinie i komentarze innych użytkowników aplikacji.

Mapa

Ten ekran pokazuje aktualną lokalizację użytkownika i wszystkich roślinnych restauracji znajdujących się w okolicy. Na mapie zaznaczone są również przystanki transportu publicznego, parki, popularne atrakcje i centra handlowe. Dzięki temu możemy w szybki sposób odnaleźć interesujące nas miejsca. Dodatkowo, dostępne filtry pozwalają zawęzić wyświetlane na mapie wyniki.

projekt aplikacji mobilnej mapa