Sklep Variegatum to produkty wykonywane są ręcznie na zamówienie. Wykorzystują wysokiej jakości materiały, dbają o detale i ich wzajemne dopasowanie, aby tworzyć rzeczy i dekoracje, którymi sami chcą się otaczać. Inspiracją do ich powstawania jest różnorodność fauny i flory.

Jak sami opisują:

„Bardzo interesujemy się roślinami i wiemy, że obecnie najpopularniejsze to te, które zdobi piękne wybarwienie – wariegacja. Serca wielu skradła Monstera variegata pokryta białymi, nieregularnymi plamami. Chcemy to pokazać na wszystkim co tworzymy. Inspirują nas kształty, kolory i wzory natury. Nasze produkty zdobią wyjątkowe wzory drukowane na wyselekcjonowanych materiałach. Staramy się dbać o ich jakość i wzajemne dopasowanie, aby wspólnie tworzyły niepowtarzalny klimat.”

Sklep WordPress zaprojektowany dla Variegatum ma podkreślać wyjątkowość i wszystkie atuty marki. Platforma WordPress WooCommerce umożliwiła zaprojektowanie wdrożenie całkowicie unikalnego sklepu dla jakże wyjątkowej marki.

Klient Variegatum »
Rok 2020 – obecnie

www.variegatum.com

Variegatum

Zakres prac


Identyfikacja

Projekt identyfikacji wizualnej, materiałów drukowanych wraz ze spójną stroną internetową.


Sklep WordPress

Responsywny sklep internetowy WordPress do sprzedaży rękodzieła i poradników.


Pozycjonowanie SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu WordPress do standardów i wymogów Google.

Branding

Pomysł na powstanie marki zrodził się z zamiłowania do fauny i flory, trwającej od lat fascynacji roślinami, mody na tworzenie domowej dżungli we własnym zaciszu. Najpopularniejsze obecnie rośliny to te, które zdobi piękne wybarwienie – wariegacja. Serca wielu skradła Monstera Variegata pokryta białymi, nieregularnymi plamami. To wszystko – kształty, kolory i wzory natury – miało ogromny wpływ na nazwę oraz logo Variegatum.

Paleta kolorów

Kolory użyte w projekcie, podobnie jak nazwa, są ściśle związane ze światem flory. Paleta kolorów reprezentuje ideały naturalności i przywiązania do marki. Jego główne kolory to: zieleń i brąz. Zielony kolor oddaje żywotność roślin i odświeża nasze doświadczenia z naturą. Brąz to kolor, który przekazuje odbiorcom lekkość, ciepło i życzliwość marki. Dla obu dobrano także jaśniejsze odcienie, starając się przekazać subtelność.

HUNTER GREEN

 

#4C6542

COPPER CRAYOLA

 

#CE7E5C

GAINSBORO

 

#D7DDDA

CULTURED

 

#F8F8F8

Sklep internetowy

Głównym celem projektu było wykonanie projektu sklepu internetowego, który podkreśli wyjątkowość marki i wyróżniające ją produkty.